Szkoła promująca zdrowie

Szkoła promująca zdrowy styl życia

Prowadzenie działalności promującej zdrowy i bezpieczny styl życia jest w naszej placówce bardzo ważnym zadaniem ujętym w programie wychowawczym oraz profilaktycznym szkoły. Nasza szkoła należy do rejonowej oraz wojewódzkiej sieci Szkół Promujących Zdrowie.

Efekty prowadzonych działań są potwierdzone odpowiednimi Certyfikatami.

rejonowy certyfikat

wojewódzki certyfikat Jedną z niezmiernie ważnych ról nauczyciela w dzisiejszej szkole jest podejmowanie różnorodnych działań mających na celu promocję zdrowia jako najważniejszej wartości w życiu człowieka.
Nauczyciel-wychowawca wskazuje młodemu pokoleniu taki styl życia, który sprzyja utrzymaniu dobrego stanu zdrowia.

Szkoła promująca zdrowie to placówka, która wychodzi naprzeciw problemom i oczekiwaniom dzieci oraz młodzieży, systematycznie angażując się w edukację zdrowotną oraz promocję zdrowego stylu życia. Bierzemy udział w różnych imprezach i konkursach, organizujemy Szkolny Dzień Zdrowia. Pomagamy zrozumieć i zaakceptować koncepcję Szkoły Promującej Zdrowie. Stwarzamy ku temu warunki.

Przynależność do sieci Szkół Promujących Zdrowie daje nam dużo satysfakcji i zadowolenia. Uważamy, że jest to szczytny i szlachetny cel, któremu warto się poświęcić.

Szkoła na widelcu

na widelcu Projekt Szkoła na widelcu ma na celu poprawę jakości odżywiania dzieci w szkołach i przedszkolach. Głównym celem jest propagowanie naturalnej, sezonowej, lokalnej i regionalnej żywności w lokalnych społecznościach, grupach znajomych, instytucjach publicznych i prywatnych.

Szkoła na widelcu zwraca uwagę na jakość jedzenia oraz jego rolę dla zdrowia i edukacji dzieci. Projekt ten skierowany jest bezpośrednio do dzieci, ale pośrednio również do rodziców i szerokiego otoczenia dziecka: nauczycieli, pracowników obsługi i kuchni przedszkolnej, do administracji oświatowej, środowiska medycznego, mediów, polityków, działaczy samorządowych, innych osób publicznych, dla których ważne jest zdrowie /odżywianie/ dzieci.

Polecane publikacje:

Filmy edukacyjne

Jak odpowiednio przechowywać żywność?

Planuj Menu

Nie marnuj! Podziel się z innymi

Więcej na YouTube Grzegorz Łapanowski przyrządza potrawy
oraz w serwisie szkolanawidelcu.pl

 

Zobacz również:

Print