Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Sprawdzian w SP

<- Informacje dla uczniów -> <- Sprawdź czy zdasz -> <- Wyniki z OKE online ->

Sprawdzian szóstoklasisty w nowej formule

Sprawdzian 2015 Podstawę do przeprowadzenia sprawdzianu stanowią standardy wymagań egzaminacyjnych określające pożądane umiejętności ucznia kończącego sześcioletnią szkołę podstawową. Standardy pogrupowano w pięć ponadprzedmiotowych kategorii:

  1. czytanie,
  2. pisanie,
  3. rozumowanie,
  4. korzystanie z informacji,
  5. wykorzystywanie wiedzy w praktyce (w tym liczenie).

Informacje o sprawdzianie:

Tegoroczny, obowiązkowy sprawdzian rozpocznie się 5.04.2016 r. (wtorek) o godz. 900 i składać się będzie z dwóch części:
- część pierwsza - obejmuje zadania z języka polskiego i z matematyki trwać będzie 80 min.;
- część druga – obejmuje zadania z języka obcego nowożytnego trwać będzie 45 min.
Wyniki sprawdzianu poznamy dopiero 27.05.2016 r.

Poniżej przedstawiamy zbiór materiałów prezentujący formułę sprawdzianu po szkole podstawowej, obowiązującą od roku szkolnym 2014/2015:

plakat

Uwaga uczniowie,

na stronie OKE Kraków będzie istniała możliwość sprawdzenia uzyskanych wyników ze sprawdzianu.
Organizator sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.

 

Oficjalne materiały CKE:

 

Arkusze sprawdzianu 2013 oraz klucze odpowiedzi

W czwartek (4 kwietnia 2013 r.) odbył się sprawdzian w VI klasie szkoły podstawowej. Uczniowie otrzymali zestaw zadań o godz. 9:00. Sprawdzian trwał 60 minut (dla uczniów z dostosowaniem warunków czas ten wynosił 90 minut). Za rozwiązanie wszystkich zadań można było otrzymać maksymalnie 40 punktów.

Szóstoklasiści rozwiązywali zadania sprawdzające wiedzę z zakresu czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Do zdobycia było maksymalnie 40 punktów. Prace uczniów sprawdzać będą egzaminatorzy z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Na wyniki przyjdzie poczekać do czerwca.

Sprawdziany z ubiegłych lat pokazały, że największe problemy sprawiają uczniom zadania z matematyki, najpewniej zaś czują się w części sprawdzającej czytanie ze zrozumieniem i korzystanie z informacji.

NaTablicy - arkusz sprawdzianu S-1-132 oraz przykładowe odpowiedzi

SE - arkusz sprawdzianu, klucze odpowiedzi oraz schemat punktowania zadań

Więcej na cke.edu.pl, oke.krakow.pl oraz eduklandia.pl

Arkusze próbnego sprawdzianu 2013 oraz klucze odpowiedzi

OPERON - arkusz sprawdzianu S-1

OPERON - klucz odpowiedzi oraz punktowania

Arkusze sprawdzianu 2012 oraz klucze odpowiedzi

3.04.2012 szóstoklasiści pisali swój pierwszy poważny egzamin. Sprawdzian rozpoczął się o godz. 900 i trwał godzinę. Dla uczniów z dysfunkcjami czas trwania sprawdzianu mógł być przedłużony o 30 minut. Szóstoklasiści rozwiązywali zadania sprawdzające wiedzę z zakresu czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Do zdobycia było maksymalnie 40 punktów. Prace uczniów sprawdzać będą egzaminatorzy z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. Na wyniki przyjdzie poczekać do czerwca.

Sprawdziany z ubiegłych lat pokazały, że największe problemy sprawiają uczniom zadania z matematyki, najpewniej zaś czują się w części sprawdzającej czytanie ze zrozumieniem i korzystanie z informacji.

Więcej na cke.edu.pl, oke.krakow.pl oraz edukacja.gazeta.pl

Zobacz również:

Sprawdzian 2011

Sprawdzian 2010

Sprawdzian 2009

 

Aktualności Powrót do Aktualności
Więcej na Fotogalerii Fotogaleria
Print