Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Egzamin gimnazjalny

<- Informacje dla uczniów -> <- Sprawdź czy zdasz -> <- Wyniki z OKE online ->

Formuła egzaminu gimnazjalnego

Egzamin gimnazjalny obejmuje wiadomości i umiejętności ustalone w standardach wymagań egzaminacyjnych.

W części humanistycznej egzaminu standardy te ujęte są w dwóch obszarach:

  1. czytania i odbioru tekstów kultury oraz
  2. tworzenia własnego tekstu.

W części matematyczno-przyrodniczej standardy wymagań egzaminacyjnych ujęte są w czterech obszarach:

  1. umiejętnego stosowania terminów, pojęć i procedur z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych niezbędnych w praktyce życiowej i dalszym kształceniu,
  2. wyszukiwania i stosowania informacji,
  3. wskazywania i opisywania faktów, związków i zależności, w szczególności przyczynowo-skutkowych, funkcjonalnych, przestrzennych i czasowych,
  4. stosowania zintegrowanej wiedzy i umiejętności do rozwiązywania problemów.

Poniżej przedstawiamy zbiór materiałów prezentujący formułę egzaminu gimnazjalnego, obowiązującą od roku szkolnego 2012/2013:

plakat gimnazjum

Uwaga gimnazjaliści,

na stronie OKE Kraków będzie istniała możliwość sprawdzenia uzyskanych wyników z egzaminu gimnazjalnego.
Organizator sprawdzianu i egzaminu gimnazjalnego - Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie.

 

Oficjalne materiały CKE:

 

Egzamin gimnazjalny z Operonem 2014:
- Harmonogram akcji Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem
- Giełda gimnazjalna - arkusze oraz odpowiedzi
- Poprzednie edycje - arkusze pytań i odpowiedzi
- Edulandia

Próbny egzamin 2013 - Arkusze diagnostyczne oraz klucze odpowiedzi

13, 14 i 15.11.2012 r. (wtorek, środa i czwartek) gimnazjaliści klas III przystąpili do próbnego egzaminu gimnazjalnego (wszystkie arkusze diagnostyczne oraz klucze odpowiedzi dostępne w portalu CKE lub OKE). Cały próbny egzamin diagnostyczny składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz językowej.

13.11.2012 r. Część humanistyczna (arkusze oraz klucze odpowiedzi) podzielona była na test z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, który trwał 60 minut, oraz egzamin z zakresu języka polskiego, na którego napisanie uczniowie mieli 90 minut.
14.11.2012 r. Część matematyczno-przyrodnicza (arkusze oraz klucze odpowiedzi) składała się z testu z zakresu przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, geografia) i trwała 60 minut oraz z egzaminu z matematyki, który trwał o pół godziny dłużej.
15.11.2012 r. Część językowa (arkusze oraz klucze odpowiedzi) składała się z egzaminu na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Obydwa trwały po 60 minut, jednak do części rozszerzonej obowiązek mieli przystąpić tylko ci uczniowie, którzy uczyli się danego języka w szkole podstawowej.

Arkusze egzaminu 2012 oraz klucze odpowiedzi

24, 25 i 26.04.2012 r. (wtorek, środa i czwartek) gimnazjaliści klas III przystąpili do egzaminu gimnazjalnego. Cały egzamin składał się z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej oraz językowej.

24.04.2012 r. Część humanistyczna podzielona była na test z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie, który trwał 60 minut, oraz egzamin z zakresu języka polskiego, na którego napisanie uczniowie mieli 90 minut.
25.04.2012 r. Część matematyczno-przyrodnicza składała się z testu z zakresu przedmiotów przyrodniczych (biologia, chemia, fizyka, geografia) i trwała 60 minut oraz z egzaminu z matematyki, który trwał o pół godziny dłużej.
26.04.2012 r. Część językowa składała się z egzaminu na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Obydwa trwały po 60 minut, jednak do części rozszerzonej obowiązek mieli przystąpić tylko ci uczniowie, którzy uczyli się danego języka w szkole podstawowej.

Pytania miały charakter zamkniętych oraz otwartych, a odpowiedzi uczniowie nanosili na specjalne karty odpowiedzi. Zadania otwarte z języka polskiego, matematyki i języka obcego na poziomie rozszerzonym sprawdzać będą egzaminatorzy z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie, a ich rozwiązania nanosić na karty odpowiedzi. Tak przygotowane karty odpowiedzi (z kodem ucznia, peselem, kodem szkoły i kodem kreskowym) sczytywać będą maszyny liczące w OKE Kraków. Niestety na oficjalne wyniki przyjdzie poczekać do czerwca.

Wszystkie arkusze egzaminu gimnazjalnego 2012 z poszczególnych części:

Poprawne odpowiedzi do poszczególnych części egzaminu gimnazjalnego:

24.04.2012 - część humanistyczna:

25.04.2012 - część matematyczno-przyrodnicza:

26.04.2012 - część z języka obcego nowożytnego:

Więcej na cke.edu.pl (również BIP), oke.krakow.pl oraz edukacja.gazeta.pl

Zobacz również:

Egzamin gimnazjalny 2008

Egzamin humanistyczny

Egzamin matematyczno-przyrodniczy

Egzamin jezyka angielskiego

Egzamin humanistyczny 1

Egzamin matematyczno-przyrodniczy 1

Egzamin humanistyczny 2

Egzamin matematyczno-przyrodniczy 2

Cambridge First Certificate in English!

Cambridge Certificate in Advanced English!

 

Aktualności Powrót do Aktualności
Więcej na Fotogalerii Fotogaleria
Print