Bezpieczeństwo ruchu drogowego

Konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym

brd1 Dnia 24 października 2014 r. w Zespole Szkół w Nowotańcu zorganizowany został konkurs wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W konkursie wzięli udział uczniowie klas: 0, 1a i 1b. Z powodu różnic wiekowych dzieci losowały drużyny, w których walczyły o zwycięstwo. Powstały 3 drużyny, w przedziale wiekowym od 5 do 7 lat. Funkcję punktów spełniały kasztany, zabierane przez dzieci do koszyków za każde dobrze rozwiązane zadanie.

W pierwszej części konkursu uczniowie losowali pytania, na które odpowiadali po krótkiej naradzie w grupie. Kolejnym zadaniem było ułożenie puzzli przedstawiających różne znaki drogowe oraz wyjaśnienie co one oznaczają. W trzecim etapie konkursu dzieci wybierały pytania, na które udzielały prostych odpowiedzi: TAK - NIE. Następna konkurencja wymagała od nich znajomości numerów alarmowych do poszczególnych służb. Dzieci otrzymały kartki, na których musiały połączyć pojazdy specjalistyczne z pasującymi do nich numerami telefonów. Ostatnim zadaniem było ułożenie, w jak najkrótszym czasie, przejścia dla pieszych. Do dyspozycji każda z drużyn miała dziesięć białych i czarnych pasków, które naprzemiennie musiała ułożyć na podłodze w oznaczonym miejscu.

Po podliczeniu kasztanów zostali wyłonieni zwycięzcy konkursu. Okazało się, że poziom wiedzy uczniów był zbliżony. Różnicą jednego punktu wygrała drużyna zielona, przed czerwoną i żółtą. Konkurs zakończył się rozdaniem nagród i wspólnym zdjęciem.

 

brd8

brd7

brd6

brd5

brd4

 

brd3

brd2

 

Print