Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Turniej Sprawności Obronnej. Jesteśmy na podium (31.05.2017)

mon XX Regionalny Turniej Sprawności Obronnej został zorganizowany przez UG Bukowsko, przy wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej, 30 maja 2017r. w Zespole Szkół w Nowotańcu. W zawodach wzięło udział pięć szkół, w tym Gimnazja w Strachocinie, Bukowsku, Pobiednie, Nowotańcu i Komańczy. Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn.

Bardzo dobrze spisali się nasi uczniowie, którzy w jubileuszowym XX Regionalnym Turnieju Sprawności Obronnej zdobyli II miejsce. Warto zaznaczyć, ze szkołę reprezentowały dwie drużyny – męska i żeńska w następujących składach:
- drużyna żeńska: Justyna Majka, Natalia Majka, Mariola Majka, Ewelina Urban, Eliza Chrząszcz,
- drużyna męska: Wojciech Gorzkowski, Piotr Lenio, Paweł Lenio, Domik Kot, Mateusz Czytajło.
Obie drużyny w ostatecznym rozrachunku uplasowały się na II miejscu
.
Uczniowie rywalizowali w strzelaniu z broni pneumatycznej, rzucie granatem oraz biegu na dystansie 400 m. Zdecydowanie najwięcej wrażeń dostarczyło strzelanie z broni pneumatycznej.

W konkursie literackim "Co wiesz o Żołnierzach Wyklętych", organizowanym w ramach Turnieju, najlepsza okazała się uczennica naszego gimnazjum - Katarzyna Rakoczy.

Czytaj więcej na bukowsko.pl

Print